Bekky na zkouškách vloh pracovala výborně - I. cena 184 bodů ( vše za 4 ) - 2. místo

26.05.2014 14:26

V sobotu 24.5.2014 jsme se s Bekky zúčastnili zkoušek vloh, které se konaly v honitbě MS Bobrová. Zkoušek se účastnilo 19 psů malých plemen. Při losování jsem vytáhl moje šťastné číslo 7, takže jsme byli první ve 2. skupině psů. Zkoušky jsme jsme zahájili slíděním na louce s vysokou trávou, Bekky po pár minutách našla stopu srnčího, kterou parádně hlásila, po návratu za cca 3 minuty jsme pokračovali ve slídění, provedli při tom klid při výstřelu a poté Bekky našla lože zajíce, následně si našla stopu, kterou hlásila asi 300 m až do lesa a také dál v les, vrátila se opět do 5 minut. Z práce Bekky a z hodnocení od rozhodčích jsem měl radost, hodnocení rozhodčích bylo - výborná práce, vše za 4, na bordera výjimečné hlášení. Další disciplínou byla stopa vůdce, taktéž za známku 4. Při poslední disciplíně - vodění, jsem se rozhodoval jestli jít na volno ( na plný počet bodů ) nebo na řemeni. I když Bekky chodí dobře na volno, zvolil jsem nakonec variantu na řemeni na jistotu, protože na řemeni chodí Bekky ukázkově a nechtěl jsem již nic riskovat. Vodění na řemeni zvládla perfektně a hodnocení bylo za 4. Po této disciplíně rozhodčí přečetli všechny známky, Bekky vše za 4 s počtem bodů 184.

Na zkouškách se na prvním místě umístil jezevčík drsnosrstý s počtem 185 bodů, Bekky byla druhá s počtem 184 bodů a třetí byl opět jezevčík s počtem 181 bodů.

Velké zklamání s trpkou příchutí na nás čekalo při vyhlašování výsledků. Do průkazu původu, na diplom i do bodovací tabulky rozhodčí chybně Bekky napsali pouze 168 bodů a při vyhlašování výsledků jsme byli vyhlášeni na cca 10 místě. I když jsem přímo při vyhlášení rozhodčím tuto chybu reklamoval, bylo to dořešeno až po vyhlášení. Rozhodčí svoji chybu uznali a body přepsali. Z postupu rozhodčích jsme byli zklamaní, pokazili nám tím jinak výborné pocity z celých zkoušek a nakonec jsme se domů vraceli místo s pohárem za 2. místo, který si neprávem odvezl někdo jiný, s přeškrtaným rodokmenem, bodovací tabulkou i diplomem.

Včera ráno jsme jeli s Bekky na nácvik na noru do Kněževse, jsme tam přihlášení na zkoušky v norování, které budou 21.6.2014. Bekky norování zvládá výborně a prokazuje svoji ostrost na škodnou, vytrvale hlásí svým vcelku hlubokým hlasem předepsaný čas, a docela i zkracuje čas dosažený mezi prvním a třetím kotlem, časy v neděli měla cca 12 vteřin a 10 vteřin, deklíky na noře jen nadskakovali. Ještě pojedeme zkoušet asi 2x do zkoušek, ZN by měla Bekky zvládnout s přehledem.