Naši psi

Border teriéři

Bekky, Byra a Celli

Celli a Bekky


Celli

Celli z Jatin - fenka z naší chovatelské stanice - chovná fena narozena 27.6.2014 - na fotce vlevo

Celli je velice živá fenka, má ráda vodu, ostrá na škodnou a černou. Celli se lovecky vyvíjela pomaleji, ale od dosažení 3 let odvádí výbornou práci, především při naháňkách a dosledech. Její předností je, že se vždy brzy vrací, pokud někde zvěř nedrží nebo nezaštěkává. 

Výstavy - KV Brno - výborná 3, chybí zuby 2xP2

Zkoušky - ZV I.c - 152 bodů ( vše za 4 bez hlasitosti ), nos 4, BZ II. cena 

Bekky

Bekky z Jatin - fenka z naší chovatelské stanice - chovná fena narozena 21.3.2013 

Výstavy - Spec. výstava Štoky DNY BRT 2014 - VD, výšky 36 cm, 2xM3, KV Brno - VD 1, plnochrupá

Zkoušky - ZV I.c -184 bodů ( vše za 4 ), hlasitost 4, nos 4; ZN - obstál ( 75 bodů ), LZ III.c - 204 bodů,

                mem. M. Říhy: KLZ III. cena - 189 bodů, KBZH I. cena Res. CACT 204 bodů

 

U Bekky se projevují její výborné lovecké vlastnosti zděděné po rodičích. Je nejlepší pracovní pes, kterého jsme v naší CHS za 25 let měli. Miluje vodu a ráda aportuje kachny z hluboké vody. Je velice ostrá na veškerou škodnou, na černou a vysokou. Čtyřkově hlásí na teplé stopě zvěře, a u zhaslého kusu hlásí u divočáků, vysoké i lišek. Při naháňkách vytrvale vyhledává a hlasitě vyhání zvěř, po vyhnání se vždy brzy vrací pokud zvěř nezaštěkává. Bekky měla docela problém s poslušností, ale po dovršení 1 roku se úplně zklidnila, výborně chodí na řemeni i na volno, vždy se dá volně odložit a přestala být agresivní na jiné převážně velké psy. Někdy působí úplně flegmaticky, ale jen do to doby než uvidí, že jedeme do lesa, to se vždy probudí a radostí skáče a hlásí (do lesa jezdíme téměř denně ). S Bekky máme zasebou i spoustu úspěšných dosledů, jak černé tak vysoké, kde vždy Bekky pokud zvěř nebyla zhaslá ji zastavila a hlásila, případně i podržela, výborné výsledky z delších dosledů má především u vysoké. Při norování je Bekky rovněž vynikací, pokud se jí škodná v noře postaví, tak dáví, má zadáveno několik lišek i jezevce ( ve spolupráci s Byrou ). Bekky má cca 8 kg, výšku 36 cm, vzhledově je celá po tátovi Donnovi.

Průkaz původu - Bekky z Jatin.pdf (731522)

 

Byra

Bora od Věžeckého potoka - chovná fena, narozena 22.5.2009

Výstavy - 4.2.2012 jsme absolvovali mezinárodní výstavu v Brně, ve třídě otevřená jsme uspěli s hodnocením výborná 2

Zkoušky - ZV II.c, ZN obstál 81 b, BL 2x I.c V/V, BZ I.c CACT, BZH I.c, LZ I.c

                Hlasitost 4, Nos 4

Byra je fenka výborných loveckých vlastností, výborně hlásí na stopě zvěře i u zhaslého kusu a rovněv je poslušná a ovladatelná. Byra je rovněž ostrá na škodnou, kterou dáví a taká má zkušenosti z mnoha naháňek na černou, kde odvádí výbornou práci. Byra má výborný nos, což nám již dokázala při několika dosledech spárkaté zvěře. Při norování také často škodnou dáví.

Průkaz původu psa - Bora od Věžeckého potoka.pdf (568,8 kB)

 

Jezevčík drnosrstý - Sára ( 2.1.2013 Sára zemřela na otravu )

Sára z Hýskovy fořtovny

Zkoušky - ZV I.c, ZN obstál, BZ I.c

Sára byla výborný vytrvalý norník, velice hlasitá na stopě a naučila se hlásit i zhaslé divočáky. Při naháňkách byla také velice hlasitá a vytrvalá. Sára byla také výborný plavec a ráda aportovala kachny.

Průkaz původu psa - Sára z Hýskovy fořtovny.pdf